Вести

Лончар: Лажу и шире панику користећи здравствени систем

Министар здравља Златибор Лончар изјавио је данас да се у болници у Ваљеву налазе четири учесника протеста од претходних дана, да имају лакше повреде као и да ће они данас и сутра изаћи из болнице, као и да ће Министарство поднети кривичну пријаву против оних који шире панику.

Лончар је то рекао новинарима поводом медијских написа да се у ваљевској болници налазе тешко повређени малолетници којима отказују бубрези и који се боре за живот.

"Ту су четири млађе особе - најмлађа Р.Д. је 2000. годиште, И.Д. 1980, Л.П. - 1986 и В.Ђ. 1999 годиште. Они су у ваљевској болници имају лакше повреде, један део данас иде кући јер нема потребе да буду ту један део сутра. То је истина и то што се десило и што су реалне чињенице. Они се осећају добро и излазе данас и сутра", рекао је Лончар.

Лончар је рекао, везано за наводе потпредседника Демократске странке Миодрага Гавриловића и новина Време да је дете од 16 година повређено и да му се боре за живот и да су му бубрези отказали, да то не постоји.

"Не постоји нормалан човек у Србији да не зна да када дете има испод 18 година иде у дечију болницу - у Ваљеву дечије одељење, или у Тиршову и Институт за мајку и дете, а не да се води у приватну болницу. А ми приватне болнице са тим капацитетом немамо", рекао је Лончар.

Како је рекао, нада се да су грађани Србије схватили да постоје људи и медији који лажу, не само што је лаж већ и ширење панике. 

"Против тих људи Министарство ће поднети кривичну пријаву за ширење панике. Молим све грађане Србије да знају да када нека вест долази са Н1, Нове С, магазина Време да су чиста лаж то је време показало до сада. Они су су прешли сваку границу и то је сценарио обојених револуција - да лажу и изазивају узнемиреност и панику. Све је лаж, део обојене револуције, на вама је да процените шта хоћете, а шта да не читате", рекао је Лончар.

Лончар је нагласио да не постоји дете од 16 година које је преминуло у Ваљеву и да грађани не треба да наседају на вести о томе.

"Ми ћемо поднети кривичне пријаве и против оних који су то урадили и против свих који убудуће буду лагали и, људске судбине и злоупотребљавајући децу да изазову нешто што нису могли до сада да би рушили власт државу и да науде Вучићу", рекао је Лончар.

Лончар је грађанима поручио да не злоупотребљавају децу и здравствена стања.

"Људи маните се ћорава посла, призовите се памети велике су врућине сигурно утиче на вас утиче на све, али немојте злоупотребљавати децу здравствена стања и сличне ствари увек ће вам се то вратити и неће изаћи на добро", навео је Лончар.

 

 

Извор: Танјуг