
Ивковић: Против увреда борићемо се оснаживањем жена
Функционерка СНС Биљана Поповић Ивковић изјавила је вечерас да су увреде које је глумац Сергеј Трифуновић упутио новинарки Српског телеграфа заправо програм Савеза за Србију, јер су, каже, жене жртве њихове политичке амбиције да се врате на власт.
Ивковић је нагласила да је програм СНС пристојна Србија, а не Србија у којој се жене називају погрдним именима, само зато што мисле другачије или подржавају председника Александра Вучића.
"Сада је већ потпуно јасно да је једини програм СзС агресија, мржња, насиље и омаловажавање. Они су женомрсци. По њиховом мерилу жена мора бити слушкиња, подређена мушкарцу и нема права на мишљење и став", рекла је Ивковић.
Ивковић истиче да су такве поруке опасне за друштво у целини, јер се, каже, тиме шаље порука насилницима да могу слободно да туку, малтретирају и убијају своје жене.
Према њеним речима, забрињавајуће је да чак ни осуде у јавности нису утицале да Трифуновић престане са увредама, већ је наставио да вређа жене на Твитеру, а синоћ је отишао и корак даље упоредивши председника Србије са Адолфом Хитлером.
"Противотров" за вербално насиље у нашем друштву према женама, сматра Ивковићева, јесу свакодневна осуда таквог насиља и оснаживање жена.
"Борићемо се за родну равноправност и борићемо се против сваког вида дискриминције, а они имају прилику да на неким наредним изборима окушају своју срећу, па да видимо да ли ће грађани гласти за егоисте и насилнике или за оне који желе просперитет, економски напредак и будућност за своје грађане", рекла је Ивковић.
Извор: Танјуг/Пинк