
Весић: Председник Вучић од Србије ствара модерну и успешну земљу
Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре објавило је на својој интернет страници извештај о првих 100 дана рада министарства, а међу најзначајнијим резултатима су пробијање тунела "Бубањ Поток" и почетак пробијања будућег најдужег тунела у Србији "Иришки венац".
"После представљања резултата првих 100 дана раде Владе Србије, које је представила председница Владе Републике Србије Ана Брнабић, пружили смо јавности на увид детаљни извештај о резултатима које је у том периоду остварило Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре. Све што се налази у овом извештају резултат је преданог рада, подршке грађана Србије и визије председника Александра Вучића да Србија постане модерна, економски снажна и повезана земља", навео је министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић.
У извештају који садржи више од 160 страна са најзначајнијим резултатима су и пуштање у саобраћај моста код Остружнице, спровођење јавног конкурса за развој Овчарско-кабларске клисуре и Југозападне Србије, изградња Интермодалног терминала у Батајници, изградња нове уметнуте полетно-слетне стазе и контролног торња на аеродрому "Никола Тесла", реконструкција 27 железничких станица, успостављање железничке линије Београд-Панчево.
У извештају су приказани резултати у изградњи нових ауто-путева као што су деоница ауто-пута Милош Велики Паковраће-Пожега, ауто-пут Сремска Рача-Кузмин, ауто-пут Иверак-Лајковац, изградња брзе пруге Нови Сад-Суботица, реализација пројекта "Чиста Србија", повећана ефикасност у издавању грађевинских дозвола, као и појединачни резултати свих сектора, управа и предузећа у надлежности МГСИ.
Весић наводи да извештај представља континуитет политике инфраструктурног развоја Србије у последњих 10 година.
"То је политика председника Александра Вучића који од Србије ствара модерну и успешну земљу. Јер само економски снажна и развијена Србија може да остане независна и да са успехом штити наше државне и националне интересе на Косову и Метохији", истиче Весић.
Весић наводи да је јавност у раду један од приоритета министарства.
"Као држава кандидат за чланство у ЕУ, желимо да промовишемо отвореност и партиципацију као модел функционисања јавне управе каквом тежимо", закључио је Весић.
Извор: Танјуг