Блиц - Александар Вучић - 12.08.2010.
У политичкој теорији и пракси нису познати примери да је нека власт прихватила економске предлоге и идеје опозиције. Опозиционе странке своје програме, поготово економске које је немогуће испунити без полуга власти, праве с погледом на изборе и у циљу маркетиншке кампање своје политике. Нарочито ако је опозициона политика супротна владајућој, као што је то случај са ДСС.
- Колико је тачна Тадићева арогантна изјава о опозицији сведочи управо политика креирана у његовом кабинету по којој „ЕУ нема алтернативу“, која је грађанима обећала и ЕУ и Косово да би се сад испоставило да нећемо имати ни једно ни друго. Животни стандард је дотакао дно, курс динара је ослабио, економска стабилност земље је доведена у питање, Србија је презадужена, увознички лоби профитира увозећи храну у земљу која може да храни пола Европе, улазимо у ризичне пословне подухвате попут изградње нуклеарке у Бугарској, све контролне и независне институције су девалвиране, почев од Скупштине. ДСС је на све то упозоравала на време, увек смо говорили истину и предлагали шта да се ради. Све је одбачено - каже за „Блиц“ Петар Петковић, портпарол ДСС.
Палма тражи извештај од опозиције
Коментаришући примедбе опозиције на рад Владе, лидер ЈС Драган Марковић Палма оценио је да опозиција „не може само да критикује, мора и она поднети извештај шта је урадила у интересу земље“.
- Најлакше је критиковати и констатовати, али грађани на изборима сигурно неће оцењивати критике и констатације већ дела и шта је урађено, а ова влада има шта да покаже - истакао је Марковић, скоро дословце понављајући Тадићеву поруку опозиционим странкама.
Он је додао да се „не живи одлично у Србији, али се живи мало боље него ранијих година и биће боље у наредном периоду“.