Дневник - СНС Нови Сад - 23.11.2010.
Тик иза лидера СНС-а, на новосадском Тргу Републике, где су на око 200 квадрата, под спуштеним плафонима и халогенкама, одскоро смештени напредњаци, стајао је др Александар Милованчев. Он је члан новосадског повереништва странке, а јавности је познатији као бивши директор у Института за плућне болести у Сремској Каменици. Њега је Покрајинско извршно веће Војводине с тог места сменило пре две године. Новинари су приметили и Милош а Томића, некадашњег председника Управног одбора НИСа и бившег директора “Србијагаса”, који је – пошто је са отоње позиције смењен, прешао из Г17 плус у ДСС, а сада је у СНС-у. Мировић не види “ништа лоше” у томе што људи мењају мишљење о неким стварима и догађајима, додајући да људи из других странака прелазе и у ДС.
– Милош Томић се учланио у СНС и ми га ценимо као човека који има иза себе и политичку, али и стручну каријеру. Не заборавите да је радио и у нафтној индустрији, у „Србијагасу“, где је имао одређене резултате – каже Мировић.
Иначе, Томић је био кандидат Г17 плус за градоначелника Новог Сада 2004. године, на оним локалним изборима на којима је победила Маја Гојковић. Она је тада била фаворит радикала и Томићевог садашњег страначког шефа Мировића, а данас је, пак, кандидат Г17 плус и Уједињених региона Србије... У кандидатури за првог човека града се 2008. окушао и Мировић. Ипак, питање ко ће бити у видокругу напредњака за место градонач елника Новог Сада сачекаћ е најпре унутарстраначке изборе.
„Хаос око мандата не могу ни да опишем”
– Напредњаци би се могли појединачно жалити Уставном суду Србије због тога што им нису враћени одборнички мандати – сматра функционер СНС-а Мировић. Он каже СНС очекује да им се врати око 700 мандата у Србији, али да око тога влада “хаотично стање”.
– Негде су мандати враћени, негде нису, не могу да опишем колико је то хаотично стање. Ни сами себи не можемо да објаснимо како се по истим стварима поступа различито – каже Мировић. По његовом мишљењу, нису пробијени законски рокови, што се негде наводи као разлог зашто су жалбе напредњака Управном суду у Београду одбијене, па су, као у Кикинди, подсетимо, остали без иједног од 17 мандата.
– То је потпуно шизофрена ситуација, анархија у правном поретку, да једноставно не знамо шта да радимо, осим да сад сви одборници појединачно упуте жалбе Уставном суду. То је нека врста правног излаза – сматра Мировић.