Брнабић: Ђиласова опозиција злоупотребљава трагедије
Председница Народне скупштине Републике Србије Ана Брнабић изјавила је да је скуп у уторак у Новом Саду који је требало да има комеморативни карактер почео насиљем и да је све било јасно када се видело да ти људи нису дошли ту због туге и емпатије према породицама страдалих у трагедији на железничкој станици у том граду.
"Мени је све било јасно када су они кренули да кидишу на просторије Српске напредне странке, када су кренули да их уништавају. И када сте ви видели да ти људи нису ту због било какве туге, због било какве емпатије, због било каквог саучествовања у болу са тим несрећним породицама, већ да су ту бесни људи који опет праве хаос", рекла је Брнабић за ТВ Пинк.
Брнабић је истакла да тужни људи то не раде.
Брнабић је додала да су чак на том протесту уринирали по Градској кући и позоришту и да је било стравично да неко чак довезе цистерну пуну фекалија које пушта на Градску кућу.
"То је требао да буде комеморативни скуп. И то је у реду, дакле то је у реду, да се људи окупе након такве трагедије, посебно у Новом Саду, да се загрле, да заједно проведу неко време у тишини, да размишљају и како је до тога дошло и како из тога да кренемо даље. То је све нормално и то је све природно и тако се дешава и у другим земљама, то је једноставно људски осећај и људска емоција. Али ми то, осим у оном тренутку минута ћутања, нисмо видели", нагласила је Брнабић.
Брнабић је додала да је учесницима протеста уместо тога сметала српска тробојка.
"Ја могу да разумем да неко одведе деветогодишње дете на комеморативни скуп. Ја то могу да разумем. Дакле, то је опет и неки тренутак где породице желе да буду заједно. Али у тренутку када ви видите да то прераста у више него насилни скуп, у један рушилачки поход, где видите све најодвратније ствари, поред вас видите цистерну са фекалијама коју организатор тог скупа жели да излије на Градску кућу и ви даље не померате своје деветогодишње дете из те гунгуле", рекла је Брнабић.
Брнабић је додала да је онда чак новинарка једног, како је навела, "самозваног професионалног и објективног медија", питала то дете да ли ће наставити да долази на протест.
"Од овог нема ништа срамније. Притом, то све иде уживо, то дете није блуровано, његов идентитет је потпуно јасан и хвала свим оним медијима који су након тога били довољно професионални и самосвесни да блурују", нагласила је Брнабић.
Јешић приведен, јер је напао ненаоружаног полицајца
Брнабић је изјавила да је бивши председник општине Инђија и потпредседник Владе Војводине Горан Јешић на синоћном протесту приведен зато што је у алкохолисаном стању и без личних докумената напао ненаоружног полицајца током привођења једног од насилника који је бацао бакље и друга пиротехничка средства на Градску кућу.
"Напао је зато што је полиција радила свој посао, а притом су све време критиковали да полиција не ради свој посао зато што су убачени елементи. Дакле, када је полиција радила свој посао, он је ударио полицајца који је јасно легитимацијом означио да је припадник Министарства унутрашњих послова", рекла је Брнабић.
Брнабић је Јешића назвала једном од ударних песница опозиције и изразила мишљење да је он прешао "на тамну страну насиља и лудила" и навела да је један од многих "из тих редова" који је оптужен за породично насиље.
"То су такви људи и то је таква владавина права и борба за јаке институције и поштовање закона. Дакле, ничега од тога нема, али што је најгоре, нема ту никакве туге и никакве емпатије", рекла је Брнабић.
Брнабић је објаснила да то представља пуку и огољену агресију неких људи као и мржњу према српској застави, Србији и друштву али и жеља неких људи да доведу до дестабилизације.
Опозиција упадљиво бежи од референдума који је понудио Вучић
Брнабић је изјавила да је председник Александар Вучић понудио демократско решење да се одржи референдум о томе да ли му народ верује, у складу са Уставом, али да опозиција упадљиво бежи од тога.
"Оно од чега опозиција сасвим упадљиво и сасвим очигледно бежи, а то је оно што је председник Александар Вучић поновно понудио, једно више него демократско и елегантно решење у складу са Уставом Републике Србије, како може да се разреши ова криза за коју они кажу да је криза и да људи не верују Александру Вучићу и немају поверења у власт", рекла је Брнабић.
Брнабић је нагласила да је председник Вучић, да не бисмо имали опет ситуацију да се у Србији на свако њихово - ајмо на изборе и иде на изборе, пошто држава није играчка, рекао да треба да иницирају референдум о томе да ли народ верује председнику или не.
"Треба вам 126 потписа у Народној скупштини. Српска напредна странка ће вам надокнадити те потписе који вам фале, треба само опозиција да потпише, ми ћемо надокнадити остале потписе, идемо на референдум да консултујемо народ о томе. Треба вам од изашлих више од 50 одсто да кажу да немају више поверења у Александра Вучића и он ће одмах захваљујући том референдуму и томе шта народ мисли сам, ако треба, да поднесе оставку", додала је Брнабић.
Брнабић наводи да други начин не постоји, јер на други начин је потребно да се имају две трећине парламента.
"То не можете да добијете. Дакле, ево, имате у складу са Уставом, зато што Вучић жели да чује такође шта народ мисли. Ако мислите да нема поверење, све у реду. Имају елегантно, брзо и ефикасно решење да се испуне сви њихови снови. Нема више Александра Вучића. Нема више Српске напредне странке на власти. Отворено вам је поље за ваше политичко деловање. Само су вам потребни потписи неких осамдесетак посланика. Никакав проблем. Видели смо да су тамо имали потписе 86 за онај закон против литијума", навела је Брнабић.
Извор: Танјуг/ТВ Пинк