
Јованов: Нећемо толерисати насиље на улицама
Сутрашњи митинг Српске напредне странке у Новом Саду је скуп подршке председнику Републике Александру Вучићу и његовим резултатима са којег ће бити упућен још један позив за прекид насиља изјавио је потпредседник СНС и шеф посланичког клуба у Скупштини Војводине Миленко Јованов.
"Сваки наступ у јавности председника Србије је државнички и неоправдане су примедбе да се кампања Будућност Србије користи у политичке сврхе, рекао је Јованов и додао да напредњаци "свим срцем" подржавају свог председника и никада му неће, попут неких у опозицији, бранити да се обрати грађанима.
Одговарајући на питање да ли запослени у јавним предузећима и установама морају да иду на митинге, Јованов је рекао да то није тачно и да свако има право да дође и подржи идеју пристојне и модерне Србије.
"Недопустиво је да се у појединим медијима посетиоци и присталице и симпатизери странке на власти, називају увредљивим и погрдним именима. Ненормално је колико их ниподаштавају и примењују насиље", сматра Јованов.
"Насиље у друштву провоцирају углавном представници Савеза за Србију и њихови лидери, Обрадовић, Јеремић, Ђилас и то је видљиво на сваком кораку, од упада у РТС до покушаја опкољавања председника у згради председништва, растурања центра града и градилишта у Београду, рекао је Јованов и додао да се присталице пристојне Србије залажу за супротне ставове и вредности него на Савез за Србију".
"У јавним наступима се понашам онако како се према мени односе. Ако ме вређају или говоре погрдне речи и изреке, ја им враћам истом мером рекао је Јованов подсећајући на неке изјаве и квалификације о Вуку Јеремићу, Драгану Ђиласу, Бошку Обрадовићу или неком другом у политичком животу.
На питање где је крај политичком препуцавању и како у учесталим политичким окупљањима избећи насиље, Јованов је рекао да у СНС-у и око њих, нема никаквих сукоба и насиља и да су спремни за разговоре са грађанима док са опозицијом немају о чему да разговарају, закључио је Jованов.
Извор: РТВ