Вести

Мићин: Буџет за развој спорта достигао 980 милиона динара

Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин присуствовао је обележавању 10 година од када је омладинска фудбалска репрезентација Србије освојила златну медаљу на Светском првенству на Новом Зеланду.  

Јубилеј је свечано обележен у великој сали Српског народног позоришта, а свечаности су присуствовали представници Фудбалског савеза Србије, играчи златне генерације, председник ФК “Војводина“ Драгољуб Збиљић, директори, селектори и тренери за рад са млађим категоријама, као и други успешни спортисти и значајне личности из света спорта.

Мићин је у свом обраћању истакао да су огроман допринос овом изузетном тријумфу, највећем у историји српског фудбала, дали и новосадски фудбалери.

“У репрезентацији, која је предвођена страшћу, знањем и неустрашивошћу селектора Вељка Пауновића и његових колега из стручног штаба, а која је стигла до златног трона, били су и наши играчи ФК “Војводина“, Сергеј и Вања Милинковић-Савић, Мијат Гаћиновић, Срђан Бабић и Радован Панков. Они су и данас симболи једне генерације која је показала да се из домаћег система, из наших школа фудбала, могу родити шампиони света“, рекао је Мићин.

Додао је да је прошло 10 година од тог колосалног успеха и да нас сећање на освајање титуле светског првака обавезује да сви заједно наставимо да стварамо услове за нове успехе нових генерација.

“Фудбалски клуб Војводина ће, уверен сам у то, наставити да ствара фудбалске асове светског реномеа. Као градоначелник Новог Сада, и као спортиста, верујем да међу децом која данас шутирају лопту на теренима на Лиману, Телепу или у Футогу има неки будући светски првак. И зато Град Нови Сад у развој спорта улаже највише у својој историји. Градимо и реконструишемо спортске објекте и терене. Ове године је буџет за развој спорта достигао 980 милиона динара. Кандидовали смо се да 2026. године будемо Европски град спорта. Верујем да ћемо заједно славити и ту, и многе друге титуле“, истакао је Мићин.

 

 

 

Извор: Танјуг