Вести

Вучић: Нема лаког, ни безболног решења за КиМ

Решење проблема КиМ нам је неопходно и то што пре, из више разлога, рекао је данас председник Александар Вучић и додао да Србија постизањем решења не види као победу, већ као будућност.

Вучић је истакао да нам решење треба да би озбедили дуготрајан мир Срба и Албанаца, сигурности наших грађана, простор за даљи економски развој и поправљање демографске слике.

Председник је рекао да нема лаког, једноставног, нити безболног решења питања Косова и Метохије.

"Ја такво решење никада нисам обећао, нити таквог има, изузев за неозбиљне, неодговорне и површне људе", рекао је.

Подсетио је да је Београд испунио све обавезе из Бриселског споразума, а Приштина није, односно није формирала Заједницу српских општина, због чега не можемо да уживамо права предвиђена Бриселским споразумом и имплементационим планом, а која произлазе из овлашћења ЗСО.

Два су, каже, могућа пута: да Срби сами то предузму, против чега иначе нема разумних аргумената, али је опасност једнострана реакција Приштине, што би многи у свету једва дочекали, јер би то био увод за коначни "обрачун" Приштине са севером КиМ и да мимо воље Срба, упркос споразуму с НАТО, уђу на север и преузму контролу над виталним ресурсима.

Наставићемо зато да се боримо да добијемо највише што можемо, а да изгубимо најмање што морамо.

„Један пут, пошто више од 1.930 дана приштинске власти нису испуниле своју обавезу о формирању ЗСО, је да Срби сами то предузму. Мало ко би могао у свету, јер не постоје аргументи за то, да им замери. С друге стране ако би урадили то, постојала би опасност од једностраних акција Приштине, а многи у свету би једва чекали да пруже подршку тим акцијама, које би служиле коначном обрачуну са севером“, објаснио је Вучић.

Додао је да би приштинске власти мимо воље српског становништва, и противно споразуму са НАТО, ушле на север и преузеле контролу над виталним објектима на северу.

„Управо зато политика Србије и савет косовским Србима је да пажљиво радимо и пратимо дешавања у међународној заједници, да на својим правима иснистирамо сваког дана, бирамо тренутак и потезе који ће бити усклађени са нашим интересима, који ће значити да можемо да очувамо мир, стабилност и ни на који начин не угрозимо безбедност наших грађана. Зато као држава у најближој координацији наставићемо рад са Српском листом, са нашим народом и знати како и на који начин да дођемо до остварења својих права“, подвукао је Вучић.

Вучић је подсетио да је од Бриселског споразума Србија дала све од себе да буде поуздан партнер, не само Албанцима, већ међународној заједници, ЕУ пре свега.

Испуњавали смо своје обавезе, али, како је додао, нажалост Албанци уз прећутну сагласност, односно без јасног противљења ЕУ нису испунили своју једину обавезу - формирање ЗСО.

Рекао је да је покушао да жестоком борбом извуче највише за наш народ, а да изгубимо најмање што морамо.

Рекао је да ће инсистирати на формирању ЗСО, указујући да због неформирања Срби не могу да остваре нека своја права.

Подсетио је да је, према акционом плану, ЗСО та која предлаже команданта регионалне полиције за север.

„ЗСО предлаже четири кандидата од којих Приштина има право да изабере једног. Ми данас не можемо да остваримо то право, јер нема ЗСО, те нам команданта регионалне полиције север и даље поставља и бира Приштина. Многа права постоје за која смо ускраћени због неиспуњења Бриселског споразума, који има снагу међунардно правног уговора, а који је потписан уз параф и присуство ЕУ“, казао је Вучић.

Најавио је да ћемо као држава инсистирати на односу према СПЦ и формирању заштићених зона, а по плану било раније предвиђено 44.

У зависности од тога како ће бити и хоћемо ли бити у прилици да понудимо Србима и Албанцима решење косовско-метохијског чвора, видећемо колико тих зона мора бити, нагласио је Вучић и подвукао да имовина мора да остане у власништву СПЦ и загарантовао да припада СПЦ Београд.

У склопу свега овог, нагласио је, од изузетног значаја је питање имовине за коју имамо сву потребну документацију и нећемо дозволити да неко манипулише, а реч је о приватној имовини, имовини СПЦ, привредних субјеката Србије које имају своје објекте на КиМ и о државној и друштвеној имовини државе Србије на територији Косова и Метохије.

Вучић је подсетио да је, када је 2014. постао премијер, донео важну одлуку да земљу промени путем болних и тешких економских реформи.

„Изабрали смо тада много тежи пут од уобичајеног, свакодневног преживљавања, и ишчекивања следећих избора и личног богаћења. Изабрали смо пут оздрављења и напретка Србије, а данас су ти резултати више него видљиви. Још много тога морамо да урадимо, али резултати раста наше привреде, фискалне политике, суфицит у буџету, драматичан пад незапослености су резултати који говоре да смо на добром путу и да снажнијим реформама у будућности можемо да постанемо једна од земља која неће припадати блоку најнеразвијенијих земаља, већ боље стојећих централне Европе“, казао је Вучић.

Указао је да је, када је постао председник, обећао грађанима да не жели да седи пет година не радећи ништа, што ће да има телохранитеље, вози у скупим колима, што ће њему и његовој породици бити лепо, а свима да буде лоше и тешко.

Рекао сам, додао је, да ћемо се бавити најтежим и најважнијим проблемима.

С тим у вези указао је на проблем КиМ, који датира од скоро.

„Једно од кључних и најважнијих питања зарад будућности морамо да покушамо да решимо, а то је питање КиМ. Ниједног тренутка нисам обећавао лако, једноставно и безболно решење. Таквог нема, није га ни било нити ће га бити. Могу да обећавају тако нешто само неодговорни и неозбиљни. Хвала Богу у Србији имамо много различитих ставова, а неодговорности и неозбиљности не мањка, површности пре свега“, казао је Вучић.

 

Четири су задатка пред нама ако хоћемо да опстанемо

Четири су задатка пред нама ако желимо да останемо и опстанемо и на Косову и Метохији, али и у Србији, рекао је данас председник Александар Вучић.

У ванредном, обраћању јавности Вучић је рекао да нам је пре свега потребан покушај да дођемо до решења за КиМ, јер смо од њега сада веома далеко.

"Морамо да одлучимо да ли нам је потребан тај покушај или је за нас боље да наставимо као до сада и може ли Србија у будућности да добије нешто више него што имамо данас", рекао је председник и одмах додао да је његов став познат одувек, да је јасан, иако је такав став, како је приметио, много тежи за њега и све људе с којима ради.

Тај је став непромењен од почетка његовог ступања на власт, а то је:

"Да нам је решење потребно што пре".

Навео је и разлоге:

Треба нам, како је рекао, дуготрајан мир између Срба и Албанаца, а то значи у свим аргументима, јер то многи заборављају, а то, додао је, значи, решење које ће створити сигурност за све наше грађане, о "њиховим нека брину они".

Друга ствар која је неопходна је да се, кад то постигнемо, посветимо економском развоју.

"Треба да се економском развоју посветимо и да у томе немамо отежавајуће околности које нам већ читав век стоје на рукама, ногама, леђима, врату..."

Трећа је ствар у томе што бисмо ако испунимо прва два задатка, драматично поправили долазак страних инвеститора а тиме и имиџ Србије у свету и четврто је демографска слика наше земље.

"Ако не решимо косовски чвор демографска слика је таква да ћемо имати за милион људи мање 2050. него ако то питање решимо".

Јер, како је појаснио, неки људи кажу да не желе више да се врате у Пећ, Качаник... али неће да живе ни у Зајечару, Крагујевцу..." јер за претходних 30 година нисмо успели да им обезбедимо значајно бољу будућност".

"И стим морамо да се помиримо, а суштински морамо да променимо себе, иначе...", поручио је Вучић.

 

Неће бити тајних решења, спреман сам на све консеквенце

Будемо ли се приближили неком решењу, у шта сумњам, изаћи ћу и о томе отворено говорити и лично дати све од себе да сносим све консеквенце, ма колико то било погубно по странку и политику које водим, рекао је данас председник Србије Александар Вучић.

"Нећу дозволити да Срби остану без својих права, као моји претходници, уколико се икада пред вама будем појавио са предлогом неког решења, а да ли ће то бити разлог за славље - неће. Ни нама ни другој страни", поручио је Вучић.

"Много је тешког пред нама у септембру, али желим да грађанима Србије поручим да не брину, јер никаквих тајних одлука, ни решења неће бити", рекао је председник Вучић.

Подсетио је да смо, како каже, дошли до покушаја приче о компромисном решењу, али онда је кренула салва увреда и најжешћих увреда, јер, схватио је, да то заправо мали број људи у Србији жели.

"Подељени смо на оне који би да прихвате јединствено независно Косово, па да плачемо над тешком судбином и певамо песме у кафанама како су сви против нас, и на оне које не би ни о чему да разговарамо чекајући нека боља времена када ћемо иселити Албанце преко Проклетија", описао је атмосферу у друштву.

"Људи у Београду, рецимо, не знају да ми немамо Копаоник под својом управом, тамо сваког дана недалеко од Панчићевог врха можете видети Кфорове патроле", приметио је.

 

Народ ће морати да покаже одговорност, ја преузимам своју

Одговорност за решење косовског проблема, ако га буде, мораће да покажу сви грађани, а ја нећу бежати од сопствене одговорности ако не добијемо подршку грађана, изјавио је данас председник Србије Александар Вучић.

Вучић каже да неће да поставља питање на референдуму - да ли сте за улазак у ЕУ, а "успут и за споразум са Приштином", него ће народ имати могућност да се врло јасно, прецизно изјасни о споразуму до кога би могло да се дође, ако га буде.

"Јасно је да уколико за нешто, за шта мислим да је од кључног значаја за будућност Србије, њен опстанак и напредак, не добијемо подршку грађана, платићу политичку цену и сносићу политичке консeквенце, али народ ће донети коначну одлуку, ако до некаквог решења будемо могли да дођемо", рекао је Вучић.

 

Ово је прекретничко време

Ово је прекретничко време, народ ће о свему што је важно бити информисан у сваком смислу, односно знаће шта може бити последица постизања или непостизања договора с Приштином, рекао је данас председник Александар Вучић.

Како је навео, ово је време прекретничко, а у једном другом смислу, у односу на прекретницу коју смо успешно савладали у економском домену, где смо, рекао је, кренули макадамским путем, а сада с бржих путева успешно идемо даље.

Зато је, додао је, важно који ћемо пут изабрати и шта можемо да урадимо за своју земљу, мада, приметио је, за њега би било много лакше да ништа не ради, већ да само гледа шта раде његови политички противници и могао би да мирно влада наредних 15 година.

"Док се ми бавимо Олујом, неки други ће да размишљају како ће да подмећу клипове и где ће да се брчкају", приметио је.

Поручио је, међутим, да ће грађани, за разлику од тих других, све говорити грађанима.

"Све ћемо предочити о томе како и колико желимо да променимо у политичком, економском и сваком другом смислу, а што би могло бити последица постизања или непостизања договора", поручио је председник.

 

Питањем МСП заболи нож у срце свом народу

Вучић је истакао данас да је обраћањем питањем Међународном суду правде (МСП) ранија власт забила нож у срце свом народу.

Вучић је указао да Резолуција 1244 садржи и неповољне ствари по нас, које нисмо никада хтели да читамо нашем народу.

Вучић је подсетио да се у Резолуцији не помиње Србија, већ СРЈ, коју смо изгубили 2006. „мудром“ политиком државног руководства Србије.

„Како смо успели, не разумем ни данас“, додао је Вучић.

Што се лоши ствари у Резолуцији 1244 тиче указао је на Члан 3 у којем се потврђује одговорност СРЈ за кризу, позива да прекине насиље на КиМ, поверљиво започне повлачење снага.

„Највећи проблем по нас у 1244., а Албанци срећом нису знали да на прави начин то искористе, је Члан 11, у којем се оставља могућност да се грађани Косова изјасне о статусу на референдуму. Девет година од Рамбујеа Албанци без правно валидног референдума донели су одлуку позивајући се на одлуку из 1999., која је била противправна у сваком погледу“, објаснио је Вучић.

Вучић је указао да смо се после ми појавили и забили себи и сопственом народу нож у срце захтевом МСП, обраћајући се неодговорним питањем судијама које постављају земље које су у већини признале независност Косова.

„Да неко буде тако неодговоран, као да је намерно хтео да забије нож у срце, не могу да схватим. Мислите да се не плаћа цена за погрешне потезе из прошлости? Да ли мислите да могу да кажем да је то била нека друга Србија, мислите да сам могао да кажем пустите све дугове ранијих власти, ми морамо да их враћамо, а плаћаћемо из много година, као и ово око Косова“, рекао је Вучић.

Рекао је да се ми, у вези са Резолуцијом 1244 позивамо на континуитет Србије у односу на СРЈ, али нико то неће да слуша, колико год ми понављали.

„За разлику од њих који су ишли да се додворавају по центрима моћи, ја сам о резолуцији 1244 говорио и Пенсу, Меркеловој и Макрону. Све то има у службеним белешкама. Они ни да помену нису смели“, рекао је Вучић.

 

Кад Бисерко, Обрадовић и Амфилохије исто мисле

Вучић је оценио данас да је суштина писма дела невладиних организација Федерики Могерини против поделе Косова само у томе да неко други призна независност Косова.

"Ја ћу се борити за много више од тога и тражићу да Србија добије много више од онога што су они писмом тражили од Могерини", истакао је председник Вучић.

Рекао је да не може да коментарише такво писмо, да га сматра делом унутрашњег дијалога, иако су га неки изнели изван граница, а на само питање приметио је:

"Кад Кандић и Амфилохије мисле исто, или Бисерко и Бошко Обрадовић...".

Показало се, каже, да се аргументација Соње Бисерко и Бошка Обрадовића и Стаматовића уопште не разликује.

Како је рекао, поштује оне који су писмо потписали и оне који су га подржали, а још више поштује оне који то писмо нису потписали.

Суштина тог писма и оних који заступају такве ставове је само то да неко други призна Косово.

 

Много је урађено за Србе на Косову и Метохији

Вучић је одбацио данас поједине наводе да држава ништа није урадила за Србе на Косову и Метохији и истакао да је, напротив, много урађено и уложено за наше грађане у покрајини, у обнову образовних, здравствених и културних установа, али и у важне инфраструктурне и стратешки важне објекте на КиМ, уз увећање плата и пензија.

"Неки су нам држали придике, а видео сам да су се сви ујединили, од бивших министара у Тачијевој и српској влади, до многих других, који никога и ништа не представљају на КиМ, неке који су поставили границе на Јарињу и Брњаку и јурили Србе који су их рушили, да их хапсе и осуђују у централној Србији...", рекао је Вучић.

Поновио је да су власти пре 2012. године допринеле косовској независности, постављањем питања Међународном суду правде и премештањем преговора из УН у ЕУ.

"Много су урадили против Срба, а данас кажу да ништа није урађено", приметио је председник и навео податке о помоћи Косову и Метохији од 2014. године.

Навео је да су изграђене две школе, одбаниште, реновиран један факултет, Студентска поликлиника, 16 школа, седам обданишта, опремљене школе, болнице, обданишта...

Реновирано је и 20 амбуланти, изграђена болница и Дом здравља, уз набавку возила, санитетских и путничких, купљену медицинску опрему...

Изграђено је више стотина станова и кућа, до краја године биће их више од 1.100, гради се насеље Сунчана долина, подељен је грађевински материјал...

Помоћ је била и новчана, у пољопривреди, обновљене су цркве и манастири, њих 42, установе културе, а Срби на Косову и Метохији добили су увећане плате и пензије.

"Све то је држава обезбедила и због тога се нисмо много хвалили, али из овога се види како и колико држава брине о народу, грађанима и шта је то што још планирамо да урадимо", рекао је Вучић.

Напоменуо је да је урађено много и у важне инфраструктурне објекте, еколошке и друге, на Газиводама и око њих, као и на другим стратешки важним местима за Србију и њене грађане.

"Ово је да видите да не идемо да ''млатимо празну сламу'' и причамо празне приче, већ да тачно знамо за шта се боримо, шта су нам циљеви и шта можемо да постигнемо", подвукао је председник.

Вучић је напоменуо да је тешко наследство са којим се суочавамо, пре свега политичко, а тешки су и немогући услови за деловање у међународној заједници.

У том смислу, додао је да су наши савезници ретки, а да су глобално јаки, а да нису признали независност Косова, Русија и Кина, од регионалних сила, Индија и Бразил.

Али, они који, не рачунајући Русију и Кину, одлучују о нашој судбини, САД и земље ЕУ - готово су све признале косовску независност, подвукао је Вучић.

 

Хвала Црногорцима, како брину о нама

Вучић је прокоментарисао данас присуство црногорског председника владе на прослави Олује и Книну речима:

"Хвала вам, пријатељи, како водите рачуна о Србији и спрском народу и о нашим интересима".

Како је рекао, трудио се да с Црном Гором имамо најбоље односе.

Подсетио је да је црногорски премијер Душко Марковић током посете Београду рекао да ће његова земља у свакој прилици, а посебно о присуству догађајима о важним датумима, да се консултује са српским руководством.

"Имали смо већ њихове официре у саставу Кфора на КиМ, сада и овај случај и ја само могу да кажем: Хвала вам пријатељи како водите рачуна о Србији и српском народу и о нашим интерсима".

 

Михајловић је питање за нашу странку

Вучић је рекао поводом вести о позивању на разговор министарке Зоране Михајловић, да се ради о питању за странку, које ће се решавати на страначким форумима.

„Немојте се љутити, не желим данас да одговарам на то питање“, казао је Вучић.

Рекао је да разговара са свим члановима СНС и са министрима, а да се у овом случају ради о питању за странку, које ће се решавати на страначким форумима.

 

ЗСО мора бити формирана, одбио сам више "планова"

Уколико неко жели решење, ЗСО ће морати да буде формирана, а ако га не жели, онда ћемо остати у каљузи у којој ћемо се прегањати на овај начин свакодневно, као што смо то чинили до сада и чему се нећу нимало радовати, изјавио је данас председник Србије Александар Вучић.

Вучић је то рекао поводом медијских навода да је канцеларка Ангела Меркел предочила Београду план ЗСО плус.

"Неки су обмањивали јавност говорећи како смо ми причали народу бајке. Нисмо никада. Напротив, увек смо говорили да је тешко и увек сам говорио да им (Албанцима) не верујем ништа. Овде је највећи проблем у онима који су били гарант спровеђења тог споразума", нагласио је Вучић.

Навео је и да је добио више планова и "ЗСО плус и Ахтисари плус плус, свакојака чуда", али, не и план од немачке канцеларке Ангеле Меркел, о којем спекулишу медији.

"До сада сам их све одбио. Увек сам тражио више за Србију и Србе", поручио је Вучић.

Каже и да су сви планови које је добио бољи од свих претходних.

"Више планова сам добијао. Није Меркел излазила са својим планом, са њом сам размењивао идеје и моје идеје јој се нису допадале. То је све што могу да вам кажем", навео је председник.

Додао је да је у тим разговорима са Меркел заступао идеје за које мисли да би донеле добро Србима и Србији.

"На крају је то питање за Србе и Албанце. Друга ствар је што Ангела Меркел мене поштује као човека који је искрен. То што кажем њој, то кажем и у Бриселу, то кажем и Путину. То што кажем у Вашингтону, то кажем и у Москви, за разлику од неких других", каже Вучић.

 

О ХР: Разумем их, не желе да чују аргументе

Вучић је изјавио данас да разуме хистерију у Хрватској после његовог обраћања у Бачкој Паланци 4. августа, јер је изрекао ствари које они не желе да чују.

"Погледајте њихове новине... Има више мојих слика него Колиндиних и Пленковићевих", приметио је Вучић.

Додао је да су све успели, да треба погледати изјаве које је дао Фрања Туђман 1995. године у јулу и да се види да су остварили све што су желели против Срба, а при свему томе изигравају жртву.

"Све су остварили што је Туђман причао. И онда се појави малени Вучић из те мале поражене Србије, који говори ствари које они не желе да чују", рекао је председник Србије.

Али, наставио је, он има обавезу према Србији и њеним грађанима да се ствари не забораве, да говори о пострадалим Србима, о прогнанима, да не дозволи манипулацију бројем жртава, да се не избрише из колективног сећања највеће страдање Срба у Другом светском рату, нити Јасеновац, Јадовно, јаме у које су Срби бацани.

"Жао ми је што је неко љут јер сам нешто назвао погромом, жао ми је што сам рекао да је Никола Тесла био Србин, који би такође био убијен да се 1943. године нашао у Лици, у Теслама, као што су убијени они који су ту живели. Жао ми је што су то чињенице...", истакао је Вучић.

Како је рекао, неки мисле да Србија може и треба да постоји само као потпуно унижена, прегажена и као земља која ће у наредних 50 и 100 година да носи жиг срамоте на свом челу, јер су они тако одлучили.

"Као земља која не сме никада да подигне глас, земља и народ који морају да се праве да не виде ништа, која мора да прихвата додељену улогу, не само пораженог, већ улогу лошег, злог злочиначког и зликовачког, а да свој народ никада не виде", истакао је Вучић.

Назначио је да Србија, за разлику од других, зна да су и неки са српским именом и презименом чинили злочине, а да су такви осуђени или им се суди, а да неки други, они који имају другачије име и презиме и веру, нису то урадили за једнаке или још страшније злочине почињене над Србима.

"Ако неко хоће да ме натера да то заборавим, да то не видим - на погрешном сте путу. И сви они треба да имају један заједнички задатак, да пронађу новог председника и владу, а нисам сигуран да им, имајући у виду све што сам говорио, то у релативно кратком периоду, неће бити омогућено. А како ће да регаује српски народ на то - то ћемо да видимо", рекао је Вучић.

Председник Србије је рекао да ће свако ко се бори за интересе Србије бити мета.

"А ја сам превише стар да бих био уплашен", закључио је Вучић.

 

Још бих рекао о прослави Олује да сам погледао дан раније

На хајку против мене у хрватским медијима одговарам мирноћом, од разговора с онима који драматично другачије мисле никад не бежим, а ко год хоће да дође у Србију добродошао је, они који то не желе - не морају, одговорио је председник Александар Вучић на питање новинара о писању медија у Хрватској и о томе да њихова председница наводно неће доћи у посету Србији.

"На ову хајку поротив мене у хрватским медијима одговарам мирноћом и осмехом, али их молим да не воде хајку против Пуповца, јер им он није сугерисао ниједну једину реч", рекао је Вучић одговарајући на питања новинара у вези с питањем Јутарњег о дубоком захлађењу односа две земље и о томе да Колинда Грабар Китаровић неће доћи у званичну посету Србије, те да би се могло десити да Хрватска блокира пут Србије ка ЕУ.

Нажалост, рекао је председник, наши односи нису били топли ни раније и то, како је навео, не због одлуке Србије, већ због перманетног вођења политике против нас.

"Моја жеља за све бољим односима остаје, нећу да их молим због хајке коју воде против мене. Уместо да погледају добро шта смо урадили. Јер, све сам рекао на пристојан начин, не користећи фашистичке поздраве, што не могу да кажем да није био случај и у Глини и у неким другим местима", навео је, те додао:

"Замислите кад бимо ми позивали сваког дана, рецимо, Томислава Жигманова, да нам каже да ли је за дом спреман или није, подржава ли продају књига Павелића... али ми то никад не бисмо питали, хоћемо да се сви Хрвати осећају добро, а не у позицији у којој је преосталих 126 хиљада Срба од 626 хиљада, колико их је било пре Олује".

Вучић је навео и шта је све у Србији урађено након његовог договора с хрватском председницом, а у вези с побољшањем положаја хрватске мањине у Србији.

Поменуо је, између, осталог, да је у току или већ реализовано све садржано у 24 њена захтева, а то су мост у Моноштору, учешће Хрвата у органима покрајинске власти, њихово укључење у полицију у срединама где чине већину житеља, постигнут је споразум о избору лектора за хрватски језик на Универзитету у Новом Саду, настављено је с проширивањем образовних профила у средњим школама, а процедура за основне је у току, обнавља се дом културе у Таванкуту...

"Ради се на обележавању места страдања Хрвата у ратовима деведесетих на подручју Србије, али спорни су захтеви за постављање биста неким хрватским свештеницима, Срби, наиме, тврде да је реч о људима који су отворено били на страни усташа, док хрватска страна то негира, па гледамо како да то решимо", рекао је Вучић.

Све што је набројао, каже, ствари су којима се поноси, а све што је рекао у Бачкој Паланци током обележавања страдања Срба у Олуји, како је рекао, пажљиво је писао и поновио десетак пута пре читања...

"И увек бих то исто поновио, али можда бих продужио још нешто о начину како се славила Олуја у Хвратској да сам могао да погледам све то дан раније", поручио је.

 

Не говорим о онима који не представљају никога на КиМ

Вучић је изјавио данас да ће свако ко се бори за Србију и њене интересе увек бити мета за нападе, али да га то не плаши.

"Свако ко се бори за Србију и њене интересе увек ће бити мета, немојте да имате било каквих илузија... И због тога сам прилично поносан, нимало постиђен, а много сам стар да бих могао да будем уплашен", рекао је Вучић одговарајући на питање како коментарише то што је, осим косовских Албанаца, он "на мети" и појединих Срба, попут Раде Трајковић.

Њену изјаву о политици према КиМ није желео да коментарише, наводећи да неће да говори о онима који на Косову и Метохији не представљају никога.

"Не желим да коментаришем неке људе који не представљају баш никога, који служе за то само да би у нечије туђе име и за туђ рачун обављају прљаве послове. Ако неко некога представља, онда о томе могу да говорим, онима који не представљају никога не желим да говорим", рекао је Вучић.

 

 

Извор: Танјуг